Sneakersy – buty nie tylko do uprawiania sportu

Sneakersy to obuwie, które początkowo przeznaczone było wyłącznie do uprawiania sportu. Teraz pojawiają się na ulicach polskich i światowych miast także w stylizacjach casualowych. Okazuje się bowiem, że to bardzo wygodne obuwie, które dzięki ciekawemu designowi sprawdza się na co dzień. A jak zaczęła się ich historia?

Początkowo sneakersy (https://supersklep.pl/sneakers) stanowiły obuwie plażowe. Nazywano je wtedy plimsoll. Później pojawiły się conversy, które znane są do dziś. W latach 80. nastąpił pewien przełom. Otóż, do reklamowania tych butów zaproszono Michaela Jordana, który był znany na całym świecie. Jego współpraca z firmą Nike doprowadziła do wzrostu zainteresowania sportowymi butami.

Dzisiaj buty sportowe, służą nie tylko do tego, na co wskazuje nazwa. Okazuje się bowiem, ze wykorzystuje się je do codziennych stylizacji, które mają być wygodne oraz zgodne z obowiązującymi trendami. Sneakersy noszą wszyscy – mężczyźni, kobiety, dzieci. Wystarczy wybrać dla siebie odpowiedni model i można cieszyć się wyjątkowym komfortem noszenia. Buty te sprawdzą się na spacerach, na co dzień, do szkoły bądź na uczelnię. Można je zakładać także do pracy, jeśli pozwala na to dress code. Mówiąc jednym słowem, jest to obuwie uniwersalne. Warto skorzystać z wygody, którą dają. Dzięki temu nawet pokonanie wielu kilometrów będzie prostsze. Poza tym, sprawdzą się świetnie do samochodu, w którym obuwie jest równie ważne jak na pieszych wycieczkach.