Baleriny damskie i sandały w okresie letnim

Wraz z nadchodzącym latem kobiety porzucają ciepłe buty, zakrywające całą stopę i popularne tenisówki na rzecz lżejszego obuwia. Są to przede wszystkim baleriny damskie, ale również sandały. Nosi się je przede wszystkim ze względu na ich przewiewność, ale również wygodę w okresie upałów.

Gdzie tenisówki zawodzą

Wadą popularnych adidasów, jak i wszystkich butów zakrywających całą stopę jest to, że podczas wysokiej temperatury łatwo się przegrzewają, zwłaszcza podczas zwiększonej aktywności fizycznej. Jako że stopy intensywnie się pocą, powoduje to nieprzyjemny zapach i wrażenie ciągłej wilgoci, która prowadzi do dyskomfortu. I choć podczas uprawiania sportów nie można wykorzystać balerin ani sandałów ze względu na to, że będą one niewygodne i wręcz niebezpieczne, dobrze sprawdzą się podczas niedługich spacerów.

Wady damskich balerin

Dużą wadą tego typu obuwia jest przede wszystkim to, że nie są one całkowicie wygodne, zwłaszcza jeśli zakłada się je bezpośrednio na bosą stopę. Materiał, z którego wykonane są baleriny może obcierać i powodować bolesne odciski, a nawet otwarte rany. Dlatego planując dłuższy spacer zamiast balerin lepiej jest założyć sandały, które są znacznie wygodniejsze, a różnorodność ich modeli również powala na dobranie odpowiedniego obuwia. Ostatecznie można zabezpieczyć tył stopy plastrem, który zminimalizuje ryzyko powstania odcisków.