Moda skate – styl czy subkultura, która wywodzi się od deskorolki

Trzeba otwarcie przyznać, że niektóre style w modzie kształtują się czasem w zaskakujący sposób. Tak powstała moda skate, która swój początek zawdzięcza aktywności ruchowej przy użyciu deskorolki (zobacz https://supersklep.pl/deskorolki). Pierwotnie odzież typowa dla tego sportu, była noszona tylko podczas jego uprawiania, ale ze względu na jej niezwykłą wygodę, luz i swobodę szybko trafiła do gustu młodych ludzi zupełnie nie związanych z tą aktywnością.

Jak być skate bez deskorolki?

skate i deskorolkaWybór elementów odzieży w stylu skate pozostawia dużo swobody w jego zestawianiu. Łączenie różnorodnych kolorów i wzorów ze sobą daje nieograniczone możliwości, jednocześnie właściwie wszystkie do siebie pasują i dają poczucie radosnego i swobodnego sposobu bycia, co jest bardzo ważne dla wszystkich młodych ludzi. Istotną cechą ubrań w modzie skate jest ich charakterystyczny krój. Spodnie typu baggy czy skinny, luźne koszulki i bluzy oversize, czapki beanie czy full cap, a także buty vansy to kwintesencja mody skate. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby uchwycić tak zwany flow, czyli po prostu to coś.

Jakie dodatki są odpowiednie dla mody skate?

Do wyboru jest całe mnóstwo ciekawych dodatków, które dodadzą koniecznego sznytu ubraniu. Kolorowe gadżety, jak nerki, plecaki, szelki, słuchawki i nauszniki dopełnią całość tak, że radosny charakter stylu zostanie uwypuklony.