Porady jak postępować ze skórzanymi butami

Skórzane buty są wygodne, ładne i bardzo drogie. Kupując je chcemy by służyły nam przez długi czas. Wszystko zależy od faktu jak będziemy o nie dbać.

JAK DBAĆ O SKÓRZANE BUTY?

Przede wszystkim powinniśmy je jak najmniej narażać na uszkodzenia mechaniczne. Na skórze bardzo widoczne są wszelkiego rodzaju zadrapania czy rysy. Skórzane buty powinniśmy zawsze czyścić, z plam naturalnych i z plam różnego pochodzenia. Skóra bardzo łatwo pije różne substancje i jeżeli w porę nie wyczyścimy swojego obuwia, to będziemy mieć na nim brzydkie i nienaturalne plamy.
Czyszczenie skóry powinno odbywać się co dwa tygodnie, specjalnymi preparatami. Na rynku jest wiele specjalnych past, przystosowanych specjalnie do czyszczenia skóry naturalnej.
Do czyszczenia skórzanego obuwia powinniśmy też używać miękkich szczoteczek i nimi czyścić obuwie z błota i z brudnej ziemi.

CZYŚCIMY BUTY Z ZEWNĄTRZ I WEWNĄTRZ

Buty skórzane pielęgnujemy przy pomocy specjalnych preparatów zewnątrz a wewnątrz też powinniśmy wyczyścić je pianą z szarego mydła. Jeżeli obuwie ma sznurówki, też powinniśmy je poddać czyszczeniu poprzez wypranie ich.
Jeżeli będziemy skrupulatnie i konsekwentnie dbać o nasze obuwie to posłuży ono nam przez długi czas.

Buty skórzane nie powinny być nadto moczone wodą, czyli nie powinniśmy ich myć pod bieżącą wodą. Zawsze przecierajmy je miękką szmateczką, nie rysujmy ich podczas czyszczenia i bardzo dobrze starajmy się je wysuszyć.