Stare buty jak nowe

Odnowienie wyglądu starych butów daje możliwość dania nowego życia naszym ulubionym i wygodnym butom. Buty, bez względu na rodzaj, mają to do siebie, że się niszczą. W przypadku, gdy mamy buty drogie, wykonane z jak najlepszej skóry, gdy zależy nam na tych butach, możemy oddać je do specjalisty.

CO OZNACZA ODNOWIENIE BUTÓW?

Renowacja butów to inaczej naprawienie starego i zniszczonego obuwia. Obuwie skórzane bardzo szybko się niszczy. Na skórze występują rysy, podeszwa czasami się odkleja. Buty z wysoką cholewką tracą swój połysk, stają się matowe i brzydkie. Dzisiaj jest wiele firm specjalizujących się w konserwowaniu i renowacji obuwia. Robią to dokładnie, dobrze i przy pomocy specjalistycznych preparatów. Renowacja butów to czasami całkowita naprawa starego obuwia lub tylko jego lekki lifting.
Czasami buty trzeba przeszyć, czasami wszyć do nich zamek a w jeszcze innych przypadkach trzeba załatać dziurę lub po prostu wymienić część skóry.

STARE JAK NOWE

Przed renowacją buty najpierw są czyszczone z wszelkiego rodzaju preparatów, którymi były pastowane czy smarowane. Po dokładnym odczyszczeniu wychodzą wszelkie braki i usterki obuwia. Dobry szewc, któremu nie obca jest odnowa butów, jest w stanie ze starych i zniszczonych, wykonać obuwie pierwszej jakości, tchnąć w nie nowe życie.
Cena i kolejne prace nad obuwiem zależą w dużej mierze od stanu ich zniszczenia.

JAKIE BUTY PODLEGAJĄ RENOWACJI?

Renowacji, na ogół, poddaje się buty skórzane, markowe, dobrej jakości. Bez względu czy są to botki, mokasyny, kozaki lub sandały, muszą być one wykonane z naturalnej skóry.