Na co zwrócić uwagę, wybierając klasyczne buty do garnituru?

Chociaż we wszystkich galeriach handlowych, a także w sklepach internetowych, nie brakuje również tych z obuwiem, wbrew pozorom wcale nie jest tak łatwo natrafić na naprawdę ładne i stylowe buty do garnituru. Dlaczego? Zwyczajnie większość modeli jest trochę przekombinowana, tak jakby projektanci obuwia zapominali, że im prościej tym lepiej. Wybierając klasyczne buty garniturowe trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Jeżeli się o nich nie zapomni, takie buty posłużą przez naprawdę długi czas.

Kształt buta

Warto wybierać buty o ładnej linii, które mają delikatnie zaokrąglony nosek, nie są zbytnio wydłużone, przez co jeszcze bardziej będą wizualnie powiększać stopę. Męskie obuwie w rozmiarze 44 czy 45 to już naprawdę duże buty. Jeżeli wybierze się model z mocno wydłużonym przodem, mogą wyglądać po prostu trochę karykaturalnie. Lepiej unikać wszelkiego rodzaju zdobień, niepotrzebnych przeszyć oraz dziurek. Im prostszy i mniej udziwniony but, tym lepiej.

Klasyczne buty garniturowe ze skóry

Klasyczne buty do garnituru – https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne powinny być wykonane ze skóry licowej. Absolutnie nie wolno chodzić na żadne kompromisy i zdecydować się na buty, które zostały wykonane ze sztucznej skóry. Niestety takie buty nigdy nie będą dobrze się prezentować, zwyczajnie widać po nich dużo gorszą jakość. Najlepiej kupić buty ze skóry dającej się łatwo pielęgnować. Trzeba je zaimpregnować przed pierwszym użyciem, aby w razie kontaktu z wodą, w żaden sposób na nim nie ucierpiały.

Kolor

Dobrze jest kupić buty w klasycznym czarnym kolorze, jednak można również zdecydować się na buty brązowe, lub granatowe. Coraz więcej Marek obuwniczych decyduje się na wprowadzenie klasycznych modeli w ciekawych odcieniach. To ukłon w stronę osób, które cenią klasykę, jednak tą w nowoczesnym wydaniu. Jeżeli jednak pragnie się kupić buty, które będą dobrze wyglądać z większością garniturów, najlepiej postawić na ciemny brąz, ewentualnie czerń.