Czym wyróżniają się kurtki softshell ?

W Polsce jak i zresztą na całym świecie kurtki softshell cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym wyróżnia się kurtka softshell i jakie są jej największe zalety.

Czym jest softshell?

Softshell najprościej rzecz mówiąc to specjalny rodzaj tkaniny, której głównym zadaniem jest oczywiście chronienie ciała przed wychładzającym działaniem wiatru. Nowoczesne kurtki softshell mogą pochwalić się także doskonałą oddychalnością. Materiał bardzo dobrze radzi sobie z odprowadzaniem pary wodnej, która jest produkowana przez skórę podczas wysiłku, dlatego też producenci coraz częściej sięgają po ten niesamowity materiał. Tkaniny softshell są w chwili obecnej najlepszą alternatywą dla hardshelli, czyli wodoodpornych tkanin z membraną.

kurtka softschell

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.polarsport.pl 

 

Nie tylko oryginalne kurtki softshell

Warto wspomnieć także o tym, że w dzisiejszych czasach producenci oferują nie tylko kurtki softshell. Z tej niesamowitej tkaniny produkuje się także oryginalne spodnie, rękawiczki i czapki. Pamiętać należy zawsze o tym, że odzież typu softshell rzadko kiedy jest wodoodporna, ponieważ zastosowanie membrany i podklejanych szwów w dużym stopniu utrudniłoby oddychanie. Niektóre kurtki mogą być jednak pokryte impregnacją DWR, która w niewielkim stopniu zabezpiecza ciało przed wodą i wilgocią.