Nieprzyjemny zapach z butów

Nikt nie lubi nieprzyjemnego zapachu butów. Sprawia on, że człowiek czuje się brudny i ma ochotę od razu się wykąpać. Taki zapaszek potrafi też być przyczyną sporego wstydu w towarzystwie. Jak się go pozbyć i się nie wstydzić?

Domowe metody

Śmierdzące obuwie można posypać sodą oczyszczoną. Wystarczy pozwolić jej działać przez kilkanaście godzin (najlepiej całą noc). Potem tylko zetrzeć proszek wilgotną ściereczką i gotowe! Zapach powinien zniknąć. Są też zwolennicy wkładania butów do zamrażalki lub na mróz. Zimno zabija bakterie i podobno działa też na brzydki zapach. Nie ma jednak gwarancji, że w temperaturze pokojowej nie powróci.

Pewniejsze rozwiązanie

Lepszym rozwiązaniem jest kupienie gotowego odświeżacza do butów. Zazwyczaj są one we formie poręcznego areozolu, który łatwo zmieści się w kieszeni lub damskiej torebce. Profesjonalny odświeżacz do butów zawiera składniki antybakteryjne. Dzięki ich obecności, zahamowany jest rozwój szkodliwych mikroorganizmów. W efekcie wpływa to na ograniczenie nieprzyjemnego zapachu. Odświeżacze do butów mają podwójne działanie – dezynfekujące oraz neutralizujące brzydkie zapachy. Bardzo często mają dodane komponenty aromatyczne. Po ich zastosowaniu buty pachną świeżo i sprawiają, że noszenie ich jest maksymalnie komfortowe. Na rynku, można znaleźć też odświeżacze w formie kapsułek wkładanych do butów. Odświeżają one równie dobrze jak te w dezodorantach.