Na co zwrócić uwagę podczas zakupu drogich męskich butów?

Eleganckie buty brogsy to jedna z większych inwestycji w garderobę mężczyzny. Ten model butów często kosztuje nawet powyżej 600 zł, natomiast jeżeli kupuje się buty szyte na miarę, wydatek jest jeszcze większy. Oczywiście można znaleźć również wersję bardziej budżetową, jednak generalnie należy nastawić się na spory wydatek.

Buty brogsy – na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Tak duży wydatek na parę butów musi być poprzedzony zatem dokładnym obejrzeniu modelu i przeanalizowaniem ważnych jego cech, które wpłyną na doskonałą prezencję buta na stopie, ale też na jego wytrzymałość. Za takie duże kwoty trzeba bowiem oczekiwać wykończenia idealnego, a także wytrzymałości, która związana jest między innymi z wykorzystaniem najwyższej jakości skóry do uszycia butów. Lepiej zatem nie kupować butów tego modelu wykonanych ze sztucznej skóry – to naprawdę nie będzie prezentować się dobrze, a takich butów poza tym raczej nie powinno zakładać się na przykład do garnituru. Pewne stylizacje potrzebują bowiem doskonałej kropki nad i, w postaci obuwia najwyższej jakości. Skórzane buty brogsy do garnituru od Patine nadadzą się idealnie.

Parametry dobrych butów

Kupując brogsy pierwsze warto sprawdzić jakość skóry. Powinna być to skóra licowa, przyjemnie błyszcząca się, w odcieniu koniakowym lub kasztanowym. Brogsy w tych kolorach to najlepsza inwestycja – prezentują się na męskiej stopie znacznie lepiej niż buty w kolorze czarnym. Kolejny ważny punkt to przeszycia – trzeba zwrócić uwagę na precyzję wykonania. Warto spojrzeć również na obcas oraz podeszwę buta – jeżeli jest ona skórzana w butach o naprawdę wysokiej cenie, to znak pieczołowitego wykonania. Ostatni element to dopasowanie odpowiedniej wysokości cholewki buta. Brogsy można kupić w wydaniu zimowym, wtedy sięgają wyżej, ale też w wydaniu letnim.