Z jakiego materiału kurtki zimowe męskie wybrać?

W Polsce pogoda zmienia się bardzo szybko, dlatego też warto postawić na porządne kurtki zimowe męskie, dzięki którym będzie można uniknąć przeziębienia. Zakup solidnej kurtki na zimę może okazać się jednak sporym wyzwaniem zwłaszcza, że oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka.

Na jakie kurtki postawić w obecnym sezonie

W dzisiejszych czasach rekordy sprzedaży biją kurtki zimowe 3w1. W modelach tych zewnętrzna warstwa jest nieprzemakalna i oddychająca, dzięki użyciu specjalnej membrany. Jeżeli chodzi o komfort termiczny to zapewnia go wypinana warstwa. Niektórzy producenci zamiast tradycyjnego polaru oferują także podpinki syntetyczne albo puchowe, które mają szerokie grono zadowolonych użytkowników. Porządny polar i solidna kurtka membranowa o odpowiedniej grubości zapewni komfort termiczny nawet podczas bardzo ostrej zimy. Zawsze należy zwracać uwagę jednak na jakość polaru. Przy niskich temperaturach ciało może ogrzać jedynie dobrej jakości polar o gramaturze przynajmniej 200.

O czym należy pamiętać?

Aby kurtki zimowe męskie z Desportivo spełniały swoje zadania muszą być oczywiście odpowiednio dopasowane. Jeżeli istnieje taka możliwość to przez zakupieniem nowej kurtki warto ją zmierzyć po wypięciu polaru i sam polar. Kurtki zimowe powinny być dobrze spasowane. Pod nie bez żadnego większego problemu powinna zmieścić się dość gruba bluza albo sweter zimowy. Warto inwestować w oryginalne kurtki od renomowanego producenta, które wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale.