Na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając buty sportowe?

Zakup nowych butów sportowych wydaje się bardzo prostym zadanie, ale wcale tak nie jest. Producenci obuwia cały czas udoskonalają swoje buty sportowe, dlatego też bardzo trudno jest wybrać najlepsze modele. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie elementy warto zwrócić uwagę odwiedzając sklep obuwniczy.

Odpowiedni rozmiar

Każdy kto uprawia sport bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że buty muszą być idealnie dopasowane do stopy. Jeżeli buty będą za ciasne albo za duże, to nie tylko pogorszy się komfort podczas ćwiczeń, ale może dojść również do poważnej kontuzji. Warto rozglądać się za nowoczesnymi butami, które wykonane są z rozciągających się materiałów.

Porządna amortyzacja

Podczas ćwiczeń stopy narażone są bardzo duże obciążenia, dlatego też warto postawić na buty, które posiadają specjalny system amortyzacji. Profesjonalna amortyzacja jest niezbędna przede wszystkim dla osób, które ważą powyżej 80kg. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale dzięki amortyzacji buty są bardziej wytrzymałe i nie zniszczą się tak szybko.

Odpowiednia podeszwa

Buty sportowe powinny posiadać również solidną podeszwę, która poradzi sobie nawet w najtrudniejszych i najbardziej niesprzyjających warunkach (zobacz). W wielu dyscyplinach sportowych najlepiej sprawdzi się miękka i dość elastyczna podeszwa. Najbardziej wymagające osoby, powinny rozejrzeć się za amortyzacjami wykorzystującymi specjalne pianki.