Eleganckie klasyczne buty dla mężczyzny i kobiety

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie dorosłego mężczyzny bez eleganckich butów w jego szafie. Tego typu buty są odpowiednie na naprawdę bardzo wiele różnych okazji prywatnych oraz zawodowych. Można wyróżnić wiele eleganckich modeli, wśród których na uwagę z pewnością zasługują angielskie buty derby.

Męskie buty Derby

Wiele pięknych modeli obuwia męskiego wywodzi się ze stylu angielskiego. Mowa tutaj chociażby o butach typu Oxford czy Derby. Modele tych butów noszą eleganccy mężczyźni praktycznie na całym świecie. To buty perfekcyjnie pasujące między innymi do garnituru, ale też do odrobinę mniej formalnych stylizacji, utrzymanych w duchu sportowej elegancji. Buty Derby są produkowane również z myślą o kobietach. Te pełne niskie buty nadają się perfekcyjnie na przykład na wczesną jesień lub wiosnę. Warto wybrać model wykonany z naturalnej skóry licowej.

Z czym zestawić buty w stylu Derby

W jaki sposób stylizować tego typu buty? Wyglądają one doskonale do prostych męskich lub damskich spodnie z dżinsu lub tkanin. Nie pasują do stylizacji typowo sportowych – należy zatem wystrzegać się jakichkolwiek ubrań typowo dresowych nawet na górze. To buty stworzone do noszenia wraz z koszulą, marynarką lub kamizelki. Można do nich zakładać mniej oficjalny spodnie lub spódnicę ( na przykład ołówkową spódnicę z jeansu), jednak trzeba być naprawdę bardzo ostrożnym podczas zestawiania tego typu stylizacji.